Baltymai – milteliai, dažniausiai aromatizuoti, naudojami papildyti mitybą dietiniu baltymu, kai maistas nevartojamas. Įprastai vartojamas kaip maistas ar maisto pakaitalas. Baltyminiai milteliai gaunami iš įvairių šaltinių, tokių kaip pienas, jautiena, ryžiai, žirniai ar kanapės…
Baltymų papildai paprastai naudojami kartu su tinkama mityba (arba kaip pagalbinė priemonė prie dietos), siekiant padidinti dietinių baltymų kiekį.
Gaminami skirtingo veikimo baltymai, tokie kaip kazeino baltymai, kurie ilgai isisavinami ir greito isisavinimo išrūgų baltymai.
Baltymai skiriasi nuo aminorūgščių, kadangi baltyminiai papildai yra nespecifiniai aminorūgščių rinkinukai dideliais kiekiais, o aminorūgščių papildai yra vartojami atskirai mažesnėmis dozėmis ir specifiniais tikslais.
Baltymų milteliai gali būti gyvūlynės arba augalinės kilmės, paprastai veganams ir vegetarams rekomenduojama apsvarstyti galimybę vartoti baltymus kaip mitybos papildymą.
K: Kiek baltymų jums reikia per dieną?
A: Koks dienos baltymų kiekis (g) reikalingas priklauso nuo jūsų svorio (kg), tikslo ir aktyvumo lygio: nuo 1,2 g / kg, jei fiziškai neaktyvus, iki 1,4-2,2 g / kg, jei fiziškai aktyvus, iki 3,3 g / kg, jei auginate raumenis ar deginate riebalus.
Populiariausi baltymų papildai:
- Išrūgų baltymai
- Pieno baltymas
- Kazeino baltymas
- Jautienos baltymas
- Sojos baltymai
- Kanapių baltymas
- Ryžių baltymas
- Žirnių baltymas
Išrūgų baltymai
Išrūgų baltymai ( proteinas ) yra išgaunami iš pieno. Išrūgų baltymų milteliai yra labai populiarūs dėl aukšto isisavinimo ir gero poveikio raumenims.

Pieno baltymas
Pieno baltymas yra kazeino baltymų ir išrūgų baltymų mišinys, paprastai 80/20 mišinys. Čia tikrai nėra nieko ypatingo, bet tai pigesnis variantas suvartoti išrūgų ir kazeino baltymų, kai proporcijos nėra svarbios jūsų siekiamams tikslams. Pieno baltymų apdorojimo išlaidos yra mažesnės.
Tai natūraliai pieno produktuose randamas baltymų tipas. Sūrio produktai yra labai panašūs, tačiau dėl apdorojimo būdų jie gali turėti įvairų kiekį kazeino ar išrūgų (jie dažniausiai turi daugiau kazeinų proporcingai priklauso nuo kietumo).
Jį galima įsigyti papildomai (miltelių pavidalo), bet daugiausiai gaunama iš maisto.
Pieno stiklinė turi 7-9 g baltymų, o papildomo baltymo šaukštelis paprastai turi 20-24 g baltymo.
Kazeino baltymas
Iš pieno gaunama varškė ir išrūgos, kazeino baltymas ir yra varškė. Suplaktas geriamojo baltymo šaltinis su gelio formavimosi galimybėmis yra lėtai absorbuojamas dėl lėtinančio žarnyno judrumo ir gelį formuojančio pluošto. Skiedžiamas vandeniu beveik netirpsta.
Kazeino baltymas yra vienas iš dviejų baltymų, kurie sudaro pieno baltymą (kitas yra išrūgų baltymas). Paprastai vadinamas ilgalaikio veikimo, pieno baltymo sudedamaja dalimi.
Kanapių baltymas
Kanapės yra maisto produktas, gautas iš to paties augalo, iš kurio gaunama marihuana, bet be svaigiųjų komponentų; baltymų fragmentas yra populiarus mitybos papildas, bet nėra susijęs unikaliomis savybėmis (palyginus su kitais baltymų papildais).
Kanapių baltymas yra gamybos šalutinis produktas. Iš kanapių sėklų (subalansuotas makroelementų šaltinis) spaudžiamas Kanapių aliejus, o likusi išspaudų masė, kurios sudėtyje yra daug baltymų, palyginti su sėklomis, vėliau yra perdirbama į Kanapių baltyminius papildus.
Šiuo metu rinkoje esančios kanapės neturi svaigiųjų ir psichoaktyvių medžiagų kaip Marihuanoje, todėl neturi svaigiųjų savybių. Paprastai tai nėra grynas baltyminis papildas, nes jis turi iki 10% riebalų rūgščių savo svoryje (gerai subalansuotos omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys ir apskritai turi daug polinesočiųjų riebalų rūgščių) ir turi didesnį būdingą sau skaidulų kiekį, palyginti su kitais baltyminiai papildai. Kanapių baltymų dalis nėra pilnas baltymų šaltinis dėl mažo lizino kiekio . Jis taip pat turi santykinai mažai leucino, bet yra gana didelis tiek L-tirozino, tiek arginino kiekiai.
Kanapėse yra tam tikras kiekis kanabinoidų. Tačiau šie kanabinoidai neveikia su dviem klasikiniais kanabinoidų receptoriais žmogaus kūne ir neturėtų turėti tų pačių nervus veikiančių savybių, priskiriamų marihuanai. Tai suteikia tam tikrų savybių sveikatai, kurios būdingos tik kanapių produktams (baltymui iš kanapių arba marihuanos). Tačiau naudojimas kanapių baltymo kaip maisto pakaitalo dar neištirtas.
Šiuo metu kanapių baltymai yra perspektyvi maistinių medžiagų pakaitalo alternatyva ir yra naudinga turint didesnį ląstelienos kiekį, tačiau dar nėra susieta su unikalia nauda sveikatai (kenkimu). Siekiama nustatyti jos gerumą negu kitų dietinių baltymų šaltinių.