BCAA aminorūgštys : Kas Tai Yra

bcaa aminorūgštys

Šakotosios grandinės aminorūgštys (BCAAs) yra trys amino rūgštys, kurios padeda raumenims augti. Jie yra ne tik maisto papilduose, bet ir maisto produktuose, pavyzdžiui, kiaušiniuose ar mėsoje, ir dėl to papildai nereikalingi daugumai žmonių.

Šakotų grandžių amino rūgščių santrauka
Pagrindinė informacija, privalumai, efektai ir svarbūs faktai

Išskirtos grandinės amino rūgštys (BCAAs) nurodo tris amino rūgštis: leuciną, izoleuciną ir valiną.

Žmonėms, turintiems mažai valgomų baltymų, BCAA papildai gali skatinti raumenų baltymų sintezę ir ilgainiui padidinti raumenų augimą. Papildymas taip pat gali būti naudojamas norint išvengti nuovargio pradedantiesiems sportininkams.

Leucinas vaidina svarbų vaidmenį raumenų baltymų sintezėje, o izoleucinas skatina gliukozės įsisavinimą į ląsteles. Norint nustatyti Valino vaidmenį BCAA papildyme, reikia atlikti tolesnius tyrimus.

BCAA papildymas užkerta kelią kraujo BCAA sumažėjimui, kuris atsiranda pratimų metu. Serumo sumažėjimas paprastai sukelia tryptofano įplaukimą į smegenis, po to serotonino gamybą, dėl kurios atsiranda nuovargis.

Informacijos šaltinis

BCAA yra svarbu vartoti kasdien, tačiau daugelis baltymų šaltinių, pavyzdžiui, mėsos ir kiaušinių, jau teikia BCAA. Papildymas žmonėms su pakankamai dideliu baltymų kiekiu (1-1,5 g / kg kūno svorio per dieną ar daugiau) nėra reikalingas.

Kap vartoti
Rekomenduojama dozė, kiekiai, kita informacija

Standartinė izoleucino dozė yra 48-72 mg kilogramui kūno svorio, darant prielaidą, kad asmuo nenutukęs. Standartinė leucino dozė yra nuo 2-10 g. Kombinuota dozė yra 20 g kombinuotų BCAA su subalansuotu leucino ir izoleucino santykiu.

Izoleucinas yra naudojamas gliukozės kiekiui kraujyje padidinti ląstelėse, o leucinas naudojamas raumenų baltymų sintezei pagerinti.

BCAA papildai nėra būtini, jei dietos metu yra pakankamai gaunama BCAA. Norint nustatyti optimalią valino dozę ir papildymo priežastis, reikia atlikti tolesnius tyrimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *