Išrūgų Baltymai: Kas Tai Yra

proteinas

Išrūgų ir kazeino baltymai abu gaunami iš pieno. Išrūgų baltymai labai populiarūs dėl savo aukšto virškinamumo ir gerai ištirtos raumenų palaikymo naudos.

Išrūgų baltymas yra vienas iš dviejų baltymų, esančių piene,  kitas yra kazeinas. Kai į pieną pridedamas koaguliantas (paprastai reninas), susidaro atskirai varškė (kazeinas) ir išrūgos . Išrūgų baltymai yra vandenyje tirpi pieno dalis.

Išrūgos yra naudojamos kaip baltymų priedas. Tai labai naudinga, jei norite pataikyti tikslius dienos baltymų poreikius. Išrūgos absorbuojamos greičiau nei kitos baltymų formos, o tai reiškia, kad padidėja raumenų baltymų sintezė, ir naudojama badavimo būklės nutraukimui.

Išrūgų baltymai aprūpina dideliu kiekiu aminorūgšties L-cisteino, kuris gali palengvinti senėjimo ir diabeto metu atsiradusius sutrikimus. Nors išrūgos, kaip teigiama, mažina riebalus, tai yra baltymų, o ne išrūgų, funkcija. Tai reiškia, kad pačios išrūgos nesumažina riebalų, tačiau daug dažniau vartojančių baltymų vartoja riebalų nuostolių.

Išrūgos nepažeidžia kepenų ar inkstų, tačiau gali sustiprinti anksčiau padarytą žalą. Žmonės su pažeistomis kepenimis ar inkstais turi būti atsargūs, greitai didindami baltymų kiekį be gydytojo nurodymų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.