Leucinas : Kas Tai Yra

Leucinas fitnesas

Leucinas – pagrindinis BCAA . Šis BCAA duoda daugiausia naudos . Leucino naudojimas savaime naudingas ir gali būti pigesnis variantas už BCAA mišinius.

Leucino santrauka 
 Pagrindinė informacija, privalumai, efektai ir svarbūs faktai

Leucinas yra viena iš trijų šakotosios grandinės aminorūgščių ir kartais vadinama “pagrindine” aminorūgštimi dėl labiausiai teikiamos BCAA (raumenų formavimo) naudos, daugiausia dėl leucino. Leucinas yra baltymo, vadinamo mTOR, aktyvatorius, kuris stimuliuoja raumenų baltymų sintezę per S6K; kitos dvi BCAA gali taip pat aktyvuoti mTOR, tačiau tai yra daug silpnesnės už leuciną (ir tokiu būdu 5 g leucino bus veiksmingesnė nei 5 g mišrių BCAA). Leucino metabolitas HMB taip pat silpnesnis nei leucinas, stimuliuodamas raumenų baltymų sintezę, nepaisant to, kad jis yra veiksmingesnis, nes mažėja lieknoji masė.

Leucinas šiek tiek skiriasi nuo kitų dviejų BCAA, izoleucino ir valino. Leucinas mažiau ištirta amino rūgštis atskirai, o ne BCAA mišinyje, tuo tarpu kitos dvi BCAA nėra gerai ištirtos.

Leucino tyrimai parodo jo dalyvavimą raumenų baltymų sintezėje, kai papildomas leukinas pridedamas prie dietos ar testuojamo valgio, ir atrodo, kad leucinas gali patikimai padidinti raumenų baltymų sintezę po testuojamo valgio. Nesvarbu, ar tai lemia daugiau liesos masės per tam tikrą laikotarpį, yra šiek tiek mažiau patikimas, tačiau leucinas  yra efektyvesnis, skatinant raumenų augimą žmonėms su mažesniu kiekiu maistinių baltymų ir vyresnio amžiaus žmonėms (kurie linkę sutrikdyti raumenų baltymų sintezę reaguojant į dietą).

Leucino sąveika su gliukoze nėra aiški, tiesa. Leucinas turi tiek cukraus kiekį kraujyje mažinančias savybes (gali išlaisvinti insuliną iš kasos, gali tiesiogiai stimuliuoti gliukozės įsisavinimą į ląstelę be insulino), bet ir priešingai (stimuliuojant S6K, jis gali slopinti insulino stimuliuotą gliukozės įsisavinimą). Ląstelių ligyje leukinas stimuliuoja gliukozės įsisavinimą iki 45 minučių, o tada organizme, leukino dozės neleidžia susidaryti jokių pasikeitimų (nepatvirtintais įrodymais, leucinas gali būti reabilituojamas diabetu, tačiau tai yra preliminaru) . Izoleucinas yra stipresnis hipoglikeminis agentas, tačiau mažiau trukdo savo poveikiui.

Kaip vartoti
Rekomenduojama dozė, aktyviosios sumos, kita informacija

Leucinas dažniausiai yra papildomas 2 000-5 000 mg diapazone.

Jis paprastai būna vartojamas nevalgius ar su valgiu kuriam būdingas mažas baltymų kiekis (arba baltymų šaltiniai su mažu kiekiu leucino).

Informacijos šaltinis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *